V Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania Prozy Henryka Sienkiewicza

19 listopada 2016

- Jadwiga Czerwińska -

W dniach 8-9 i 17 listopada 2016 r. w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim odbył się Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania Prozy Henryka Sienkiewicza. Zorganizowany on został przez Bibliotekę Pedagogiczną w Mińsku Mazowieckim, polonistów zrzeszonych dawniej w Stowarzyszeniu Nauczycieli Polonistów oraz MDK. Patronat nad konkursem objęli Starosta Miński Antoni Jan Tarczyński oraz Wiceminister Edukacji  Narodowej Teresa Wargocka.

W poprzednich latach czytano Korczaka, Tuwima, Makuszyńskiego, Twardowskiego, a w tym roku przyszła kolej na laureata Nagrody Nobla  z 1905 r. – Henryka  Sienkiewicza.  W szranki konkursowe stanęło 101 miłośników twórczości noblisty rywalizujących  w czterech kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowali: Filip Sankowski (z kl. 6a) w kategorii kl. IV-VI szkół podstawowych, Klaudia Kowalczyk (z kl. 1b gim.)  i Jakub Szewczyk (z kl. 3b gim. ) w kategorii klas I-III gimnazjum.

17 listopada 2016 roku jury – w którym zasiadali m.in. bibliotekarze, poloniści, pedagodzy: Karolina Wieczorek, Renata Bakuła, Anna Popławska i Grażyna Zajdel-Padzik – wyłoniło laureatów konkursu i  przyznało wyróżnienia. Wśród nagrodzonych znalazł się uczeń Szkoły Podstawowej w Cegłowie – Filip Sankowski, który w kat. kl. IV-VI zajął drugie miejsce. Zaprezentował on fragment z noweli ,,Sachem”.

Gratulujemy, Filipie! Miałeś niebywałą okazję zaprezentować swoje zdolności czytelnicze na szerszym forum,  popularyzować twórczość Sienkiewicza,  a nade wszystko udowodnić, że czytanie książek może być wspaniałą przygodą duchową, bez której nie da się po prostu żyć.

20161117_134500_resize

 

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close