V Mistrzostwa Polski w Obliczeniach na Sorobanie 2018

16 czerwca 2018

- Karol Sieńkowski -

V Mistrzostwa Polski w Obliczeniach na Sorobanie już za nami. 16 czerwca 2018 r. o godzinie 10.00 w Zespole Szkolnym w Cegłowie zebrali się po raz piąty miłośnicy japońskiej sztuki liczenia. W tym roku do konkursu zgłosiło się 37 osób rywalizujących w dwóch kategoriach: “Maluch” oraz “Open”. Godzinę wcześniej zaawansowani użytkownicy liczydła przystąpili do egzaminów certyfikacyjnych  Japońskiego Związku Sorobanu.

Mistrzostwa otworzyła Dyrektor Zespołu Szkolnego w Cegłowie, Pani Emilia Kowalczyk-Rumak witając przybyłych uczestników konkursu i życząc im sukcesów. Następnie w części artystycznej zaprezentowały się “Gejsze z Jedliny”. W dalszej części uczestnicy zmagali się z przygotowanymi zadaniami konkursowymi w dwóch kategoriach. Nowością tegorocznego konkursu było wprowadzenie w kategorii “Maluch” wykonywania działań ze słuchu.

Drobne upominki od Muzeum Sorobanu w Japonii dostał każdy uczestnik konkursu. SOTI NATURAL obdarował uczestników wysokogatunkową herbatą japońską, a dla najlepszego przygotował 6-cio pak takich herbat. Zespół Szkolny w Cegłowie przekazał z okazji zawodów pamiątkowy kubek.

Po zakończeniu zmagań konkursowych na ręce Pani Aliny Bochry wręczono dyplom oraz upominek od Soroban Foundation of Japan za podejmowanie działań popularyzujących soroban w Polsce.

A oto wyniki konkursu:

Kategoria “Maluch”

 • I miejsce  – Igor Wierciński z Cegłowa
 • II miejsce – Aleksandra Najmrodzka z Cegłowa
 • III miejsce – Weronika Chwesiuk z Michałowic
 • wyróżnienie – Szymon Kaczorek, Barbara Wojda,   Mikołaj Walaszczyk

Kategoria “Open”

 • I miejsce – Katarzyna Stankiewicz z Cegłowa
 • II miejsce – Jolanta Kamińska z Siedlec
 • III miejsce – Julia Aniszewska z Cegłowa
 • wyróżnienie -Szymon Marczak z Rumii

Serdecznie dziękujemy wspierającym nas od 5 lat sponsorom, bez których nie byłoby atrakcyjnych nagród. W tym roku nowi sponsorzy dołączyli do tej zacnej grupy. A oto nasi dobrodzieje:

 • Wójt Gminy Cegłów
 • Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Cegłowie
 • Firma Kreator Marek Paskudzki Siedlce
 • P.P.H.U. „UZIMEX” Zbigniew Załęski
 • SOTI NATURAL
 • MOSIR Mińsk Mazowiecki

Patronat nad wydarzeniem objęli:

 • Soroban Foundation of Japan
 • Marszałek Województwa Mazowieckiego
 • Mazowiecki Kurator Oświaty
 • Wójt Gminy Cegłów

Medialnie wspierali nas:

 • Dziennik Japonia online
 • Portal Podlasie 24
 • Nowy Dzwon
 • Strefa Mińsk
 • Tygodnik Siedlecki

 

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close