“Usłyszałem i zapomniałem. Zobaczyłem i zapamiętałem. Zrobiłem i zrozumiałem.”

01 marca 2016

- Orłowska Kamila -

Kierując się sentencją Konfucjusza w naszej szkole propagujemy uczenie się poprzez doświadczenie.

Staramy się udowodnić, że fizyka to coś więcej niż nauka. To przede wszystkim odkrywanie wiedzy przez zabawę, przełożenie teorii w praktykę.

Nasza szkoła to miejsce uczenia się – nie nauczania, eksperymentowania – nie odtwarzania.

Na lekcjach fizyki uczniowie aktywnie uczestniczą w planowaniu i przeprowadzaniu doświadczeń, które są dla nich nie tylko źródłem świetnej przygody, ale przede wszystkim pozwalają zrozumieć poznane zjawiska i prawa fizyki. Dziewczęta i chłopcy starają się samodzielnie interpretować wyniki oraz wyciągać wnioski. Przeprowadzone eksperymenty inspirują uczniów do poszukiwań, do kreowania indywidualnych strategii i projektowania rozwiązań, które niekiedy zaskakują samego nauczyciela.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close