,,Urodziny Baby Jagi”

Ewelina Walas    21 listopada 2019

18 listopada dzieci z klas II uczestniczyły w niecodziennym widowisku. Tytułowa bohaterka obchodziła urodziny. Podczas przyjęcia rozśmieszała dzieci, parodiując postaci ze znanych wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Aktorzy nawiązywali relacje z publicznością, wciągali ich w bieg wydarzeń. I tak wspólnie z aktorami dzieci recytowały wiersz J. Tuwima pt. „Rzepka”, a nawet niektórzy mogli wejść na scenę, aby razem z bohaterami wiersza wyciągać tytułową rzepkę. Widowisko przeplatane było dużą ilością piosenek, podczas których dzieci mogły spontanicznie się poruszać. Z pewnością był to udany wyjazd, który dostarczył młodym widzom dużo radości.

Wycieczka była nagrodą ufundowaną  przez p. wójta Marcina Uchmana za udział uczniów klas II w konkursie plastycznym i wykonanie pięknych prac o tematyce ekologicznej. Dziękujemy także Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za zasponsorowanie przejazdu uczniów.

Autor: Małgorzata Zalewska, Anna Gawor