Uczymy się udzielać pierwszej pomocy

27 lutego 2019

- swietlica -

              27 lutego 2019r. odbyło się w świetlicy szkolnej kolejne spotkanie z cyklu innowacji pedagogicznej „ Ludzie znani i lubiani w naszej okolicy”. Naszym gościem była pani Mariola Olejnik – wicedyrektor Zespołu Szkolnego w Cegłowie i nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa wraz z uczennicami klasy 7b: Pauliną Kowalską, Natalią Olszewską i Julią Jakóbczyk. „Uczymy się udzielać pierwszej pomocy” to temat tygodniowych zajęć w świetlicy szkolnej, których zwieńczeniem było dzisiejsze spotkanie. Dzieci poznały zasady postępowania w nagłych wypadkach, przypomniały sobie numery alarmowe, dowiedziały się, jak przeprowadzić rozmowę z dyspozytorem pogotowia i wezwać karetkę. Uczniowie nauczyli się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy, tzn. układania poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej, oceny oddechu oraz resuscytacji krążeniowo-oddechowej z wykorzystaniem fantomów. W zajęciach wszyscy uczestniczyli z wielkim zaangażowaniem i przejęciem. Dzięki pani wicedyrektor i starszym koleżankom dzieci nauczyły się, jak krok po kroku prawidłowo wykonywać podstawowe czynności ratujące życie. Ostatnim etapem kursu pierwszej pomocy było pokolorowanie obrazków oraz wręczenie certyfikatów potwierdzających zdanie egzaminu. Dzięki uprzejmości i wsparciu pani Agnieszki z biblioteki szkolnej dzieci wysłuchały opowiadania Grzegorza Kasdepke pt. „On jest chory” z książki „Kuba i Buba w szpitalu, czyli o prawach dziecka – pacjenta niemal wszystko!”. A następnie sprawdziły swoją wiedzę na temat pierwszej pomocy rozwiązując rebusy i krzyżówki. Uzupełnieniem tematycznym łamigłówek była, zawsze mile przez dzieci widziana, kolorowanka. To właśnie takie spotkania kształtują u dzieci umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach, wyrabiają odpowiednie nawyki, które w przyszłości mogą przyczynić się do uratowania czyjegoś życia.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close