Uczymy się – uczenia

16 listopada 2016

- Agnieszka Szczepanik -

uczenie_sie
Nauka to przyjemność (w przygotowaniu)
Poznaj swoje możliwości
Twój mózg jest jak śpiący gigant

Poznaj swoje możliwości

Bardzo cenną informacją dla każdego ucznia jest znajomość własnego preferowanego typu sensorycznego. Mając taką wiedzę można stosować odpowiednie metody ułatwiające uczenie się. Poniżej znajdują się wskazówki dla trzech typów sensorycznych.

 wzrokowiecsluchowieckinestetyk

Grafika: Pixabay, CC0 Public Domain; Open Clip Art Library

Powyższe oraz dodatkowe informacje i wskazówki znajdziecie również na tej stronie.

Polecam też obszerne materiały na ten temat znajdujące się w cyklach artykułów: Style uczenia się (Wzrokowcy, Słuchowcy, Kinestetycy) oraz Co lubią… Wzrokowcy, Słuchowcy, Kinestetycy. Życzę przyjemnej lektury, odnalezienia wskazówek dla siebie i wykorzystywania ich w codziennej nauce.


 

Autorem powyższej myśli jest Tony Buzan, autorytet w dziedzinie tworzenia technik pracy umysłowej sprzyjających jak najlepszemu wykorzystaniu naszego mózgu. Swoją aktywnością na tym polu od lat udowadnia, że w każdym ludzkim umyśle drzemie ogromny potencjał. Dlatego warto znać jego fizjologię, wiedzieć jak działa i jak umiejętnie „budzić” go, aby w pełni wykorzystywać gigantyczne możliwości.

Dokładne badania wykazały nie tylko szczegóły pracy mózgu i różnice w specjalizacji każdej z półkul. Dostarczyły też wiedzy na temat tajników działania poszczególnych płatów kory mózgowej. W celu poznania zbadanych czterech obszarów proponuję wizytę na stronie Bartosza Kłosińskiego i wartościowy wzbogacony ciekawą grafiką (ułatwiającą zapamiętanie informacji) artykuł Funkcje płatów kory mózgowej.

– cdn. –

Grafika bez podanych adresów i aktywnych linków: CC0 Public Domain

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close