Uczniowie z Cegłowa z wizytą na siedleckim uniwersytecie

21 listopada 2015

- Karol Sieńkowski -

20 listopada 2015 uczniowie z klasy 3a i 3c gimnazjum w odwiedzili Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach. Wizyta odbyła się w ramach działań mających na celu usystematyzowanie wiedzy przed egzaminem gimnazjalnym.

Najpierw uczniowie wzięli udział w doświadczalnej sesji fizycznej, podczas której dr Marek Siłuszyk w zabawny sposób demostrował doświadczenia z zakresu mechaniki, optyki, hydrostatyki i elektryczności. Pasja z jaką dr Marek Siłuszyk popularyzuje wiedzę fizyczną spotkała się z uznaniem środowisk naukowych. Został on tegorocznym finalistą konkursu Polularyzator Nauki 2015. Wkrótce odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu i być może zostanie  laureatem, za co trzymamy kciuki. Więcej o sylwetce dr Marka Siłuszyka można przeczytać na stronie serwisu naukawpolsce.pap.pl.

Po zajęciach fizycznych uczniowie udali się na wydział Chemii. Gimnazjaliści  poznali laboratoria chemiczne i zasady bezpieczeństwa jakie obowiązują w pracowniach. Uczniowie naszej szkoły brali czynny udział w eksperymentach chemicznych: przeprowadzali doświadczenia,  zapisywali obserwacje i formułowali wnioski. Kształcili zatem umiejętności z podstawy programowej.  Zajęcia poprowadził dr Karol Wnorowski.

Podczas zajęć doświadczalnych wsparciem dla uczniów byli nauczyciele naszej szkoły: p. Magdalena Sujak – wychowawca klasy 3c, p. Pauliny Ługowska – nauczyciel chemi oraz p. Kamila Orłowska – nauczyciel fizyki.

W ramach wymiany doświadczeń nauczyciel Zespołu Szkolnego w Cegłowie p. Karol Sieńkowski poprowadził tego dnia dla studentów Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego zajęcia informatyczne z programowania robotów. Uczniowie mieli okazję zobaczyć do czego w praktyce przydaje się umiejętność programowania. Utrwalili poznane wcześniej na zajęciach instrukcje petli oraz poznali instrukcję warunkową, co pozwoliło im zaprogramować robota zliczającego elementy.

Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy kontynuować wymianę doświadczeń z siedlecką uczelnią.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close