Uczniowie klasy 1 już wypożyczają

Agnieszka Szczepanik    9 lutego 2017

25 stycznia 2017 roku uczniowie klasy 1 zostali przyjęci do grona czytelników. Tego dnia uczestniczyli w kolejnych zajęciach, podczas których poznawali bibliotekę. Na wcześniejszych zaznajamiali się z regulaminem, pomieszczeniami i zbiorami. Poznawaniu nowych miejsc i informacji towarzyszyły piosenki, zagadki i czytanie oraz zapoznanie z listem od książki.

Tradycyjnie środek roku szkolnego jest czasem, kiedy najmłodsi uczniowie dołączają do grona czytelników. Na początek dzieci wypożyczyły proste, krótkie książeczki, do których trafiły imienne zakładki z informacjami niezbędnymi dla czytelników. Przy kolejnych wizytach w bibliotece będą też na nie czekały tytuły lekturowe oraz inne, z czasem coraz dłuższe i bogatsze w tekst książki, które będą doskonalić pierwszaków w umiejętności czytania.

Pierwszoklasistom życzę sukcesów w czytaniu i owocnego zaprzyjaźniania się z książkami. Mają one ogromny wpływ na wzbogacanie wiedzy, poznawanie, doskonalenie i rozwój 🙂