Turniej wiedzy pożarniczej

14 marca 2017

- Karol Sieńkowski -

Od września 2016 roku młodzież Zespołu Szkolnego w Cegłowie realizuje innowację pedagogiczną ,,Bezpieczeństwo publiczne’’. Poczucie bezpieczeństwa to jedna z podstawowych potrzeb człowieka, której zaspokojenie daje możliwość prawidłowego i zdrowego funkcjonowania we współczesnym świecie. Na zajęciach przygotowujemy się do bezpiecznego funkcjonowania w otaczającej rzeczywistości. Uczymy się w jaki sposób dbać o własne bezpieczeństwo, jak unikać sytuacji mogących doprowadzić do zagrożenia zdrowia i życia oraz jak wezwać specjalistyczną pomoc, udzielić pomocy innym osobom będącym w sytuacji zagrożenie życia lub zdrowia. Braliśmy udział w wielu przedsięwzięciach m.in. w 40 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. ,, Młodzież zapobiega pożarom’’, który odbył się 10 marca 2017 w PSP w Mińsku Mazowieckim. W turnieju tym Zespół Szkolny w Cegłowie reprezentowała Joanna Zgódka uczennica klasy IIIb gimnazjum przygotowywana przez panią Mariolę Olejnik. Jego celem jest popularyzacja wśród dzieci młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Joanna Zgódka zdobyła III miejsce w kategorii gimnazjów.

Joasi GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close