Trzylatki – Mali Badacze

05 października 2017

- Aneta Zadunajska -

Jesień w parku i w lesie.

Dziecko poznaje świat wszystkimi zmysłami. W naszym przedszkolu poznawanie otaczającej nas przyrody i wyjaśnianie zjawisk tak właśnie się odbywa. W tym tygodniu trzylatki zmieniają się w Małych Badaczy. We wtorek 03 października oglądali, dotykali i wąchali liście drzew liściastych (klonu, dębu, kasztanowca) i iglastych (świerka, jodły i sosny). Wymieniali różnice na podstawie kształtu, koloru, zapachu. Przyporządkowywali  liście do odpowiedniego rodzaju drzewa. Nauczyli się rozróżniać drzewa iglaste od drzew liściastych. Następnego dnia poznawali owoce drzew liściastych – kasztanowca i dębu. Dotykali, porównywali kształt i wielkość owoców. Wspólnie zastanawialiśmy się, co powoduje, że owoce zmieniają kształt i kolor. Wiemy już, jakie owoce ma dąb, a jakie kasztanowiec.

Przed nami kolejne zadania badawcze. Nie możemy się ich już doczekać!

Wychowawczyni grupy trzylatków

Magdalena Bartnicka

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close