Trzylatki – Mali Badacze

Aneta Zadunajska    5 października 2017

Jesień w parku i w lesie.

Dziecko poznaje świat wszystkimi zmysłami. W naszym przedszkolu poznawanie otaczającej nas przyrody i wyjaśnianie zjawisk tak właśnie się odbywa. W tym tygodniu trzylatki zmieniają się w Małych Badaczy. We wtorek 03 października oglądali, dotykali i wąchali liście drzew liściastych (klonu, dębu, kasztanowca) i iglastych (świerka, jodły i sosny). Wymieniali różnice na podstawie kształtu, koloru, zapachu. Przyporządkowywali  liście do odpowiedniego rodzaju drzewa. Nauczyli się rozróżniać drzewa iglaste od drzew liściastych. Następnego dnia poznawali owoce drzew liściastych – kasztanowca i dębu. Dotykali, porównywali kształt i wielkość owoców. Wspólnie zastanawialiśmy się, co powoduje, że owoce zmieniają kształt i kolor. Wiemy już, jakie owoce ma dąb, a jakie kasztanowiec.

Przed nami kolejne zadania badawcze. Nie możemy się ich już doczekać!

Wychowawczyni grupy trzylatków

Magdalena Bartnicka