Testujemy pilotażowe narzędzia wspomagajace nauczanie matematyki

Karol Sieńkowski    30 października 2015

W dniu 30 października 2015 reprezentacja naszej szkoły złożona z nauczycieli matematyki: p. Beaty Skwiecińskiej-Kokoszka, p. Magdaleny Sujak, p. Karola Sieńkowskiego oraz przedstawicieli uczniów ze szkoły podstawowej i gimnajzum wzięła udział w spotkaniu warsztatowym poświęconym innowacyjnemu narzędziu wspierającemu edukację matematyczną z naciskiem na uczniów z problemami wzrokowymi.
Mieliśmy okazję tworzyć interaktywne zadania, które zostały przesłane na komputery uczniowskie. Uczniowie po rozwiązaniu zadań wysłali je do nauczyciela, który poddał je ocenie. Wszystko odbyło się w ramach komunikacji między modułem nauczycielskim a uczniowskim na platformie PlatMat. Dodatkowo platforma umożliwia zdalne udzielanie korepetycji z towarzyszeniem dźwięku. Wszystkie moduły współgrają ze soba tworząc integralną całość. Innowacyjność tego narzędzia została doceniona na świecie. Program zdobył nagrodę europejską i azjatycką. W tej chwili program jest w koncowej fazie rozwoju i lada chwila będzie wdrażany w placówkach edukacyjnych na całym świecie.

Warsztaty poprowadzili dr Dariusz Mikułowski i dr Marek Pilski z ramienia Instytutu Maszyn matematycznych w Warszawie. Więcej informacji o platformie PlatMat.