Testujemy pilotażowe narzędzia wspomagajace nauczanie matematyki

30 października 2015

- Karol Sieńkowski -

W dniu 30 października 2015 reprezentacja naszej szkoły złożona z nauczycieli matematyki: p. Beaty Skwiecińskiej-Kokoszka, p. Magdaleny Sujak, p. Karola Sieńkowskiego oraz przedstawicieli uczniów ze szkoły podstawowej i gimnajzum wzięła udział w spotkaniu warsztatowym poświęconym innowacyjnemu narzędziu wspierającemu edukację matematyczną z naciskiem na uczniów z problemami wzrokowymi.
Mieliśmy okazję tworzyć interaktywne zadania, które zostały przesłane na komputery uczniowskie. Uczniowie po rozwiązaniu zadań wysłali je do nauczyciela, który poddał je ocenie. Wszystko odbyło się w ramach komunikacji między modułem nauczycielskim a uczniowskim na platformie PlatMat. Dodatkowo platforma umożliwia zdalne udzielanie korepetycji z towarzyszeniem dźwięku. Wszystkie moduły współgrają ze soba tworząc integralną całość. Innowacyjność tego narzędzia została doceniona na świecie. Program zdobył nagrodę europejską i azjatycką. W tej chwili program jest w koncowej fazie rozwoju i lada chwila będzie wdrażany w placówkach edukacyjnych na całym świecie.

Warsztaty poprowadzili dr Dariusz Mikułowski i dr Marek Pilski z ramienia Instytutu Maszyn matematycznych w Warszawie. Więcej informacji o platformie PlatMat.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close