Teatrzyk w Klubie “Kulturalne Zacisze”

Aneta Zadunajska    28 marca 2019

W ubiegły wtorek (26.03) nasze przedszkolaki z grup cztero – i pięciolatków obejrzały przedstawienie teatralne pt. „O krzykliwym Skrzaciku i magicznej księdze”, wystawione na scenie Klubu „Kulturalne Zacisze”. Przedstawienie ukazało dzieciom znaczenie niezwykle ważnej dla każdego człowieka życiowej wartości, jaką jest przyjaźń. Wesoła opowieść o przygodzie skrzata Kacperka, udowodniła, że przyjaźń to możliwość liczenia na kogoś bez względu na okoliczności, powinna być bezinteresowna, prawdziwa, szczera, wzajemna i odpowiedzialna. Opowieść „O krzykliwym Skrzaciku i magicznej księdze” poruszyła także ważną kwestię rozbudzenia u dzieci zamiłowania do czytania książek. Wiadomo przecież, że książki potrzebne są każdemu, to w nich bardzo często możemy odnaleźć odpowiedź na nurtujące pytania lub klucz do rozwiązania trudnych zagadek. W przedstawieniu pojawił się również wątek konieczności podejmowania działań proekolicznych (np. segregacja śmieci) i problem degradacji środowiska naturalnego.

Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy głównego bohatera (co widać po ich minach 😉 ) i wspólnie z jego przyjaciółmi próbowały znaleźć rozwiązanie zaistniałego problemu.

Bardzo dziękujemy pracownikom KKZ za zaproszenie na przedstawienie 🙂