W dniach 11-13.05 odbyła się wycieczka, w której uczestniczyli uczniowie klas 4b, 5a, 5b i 6a. Poznaliśmy miejsca-kolebki Państwa Polskiego (Kruszwica, Gniezno, Poznań) oraz zwiedziliśmy osadę przedchrześcijańską w Biskupinie.

Pierwszego dnia odwiedziliśmy Mysią Wieżę w Kruszwicy. Niektórzy widzieli tam myszy, które pamiętały króla Popiela… Potem byliśmy z wizytą w Biskupinie i dowiedzieliśmy się, gdzie mieszkali i żyli pierwsi mieszkańcy naszego kraju.

Drugiego dnia czekała na nas niespodzianka. Na placu w Poznaniu przywitały nas koziołki i detektyw, z którym odkrywaliśmy tajemnice poznańskiego rynku. Potem wraz z ekspertami z Rogalowego Muzeum Poznania ukręciliśmy rogale świętomarcińskie.

Trzeciego dnia odwiedziliśmy Wzgórze Lecha, gdzie stoi z Katedra Gnieźnieńska, w której koronowali się pierwsi królowie Polski z Bolesławem Chrobrym na czele. Obejrzeliśmy również przepiękne Drzwi Gnieźnieńskie, przedstawiające sceny z życia św. Wojciecha. Następnie udaliśmy się do Muzeum Początków Państwa Polskiego, gdzie poznaliśmy świadectwa kultury oraz historii okresu początków Państwa Polskiego.

Kategorie: Aktualności

Skip to content