Szkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Karolina Kluczek    28 maja 2017

19 maja 2017 roku utalentowani wokalnie i językowo uczniowie Zespołu Szkolnego w Cegłowie spotkali się, by wziąć udział w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej. Celem konkursu była prezentacja umiejętności językowych i wokalnych uczniów, propagowanie nauki języków obcych poprzez piosenki i promowanie aktywności twórczej wśród uczniów. Uczestnicy konkursu wystąpili w trzech odrębnych kategoriach. Zaprezentowali utwory w języku angielskim. Młodzi wykonawcy dzielili się swymi pasjami muzycznymi i zamiłowaniem do języków obcych z rówieśnikami. Wykonania zaprezentowane podczas konkursu udowodniły, że uczniowie zespołu potrafią znakomicie śpiewać. I to w języku obcym!!!

W kategorii gimnazjów nagrodzeni zostali:

I miejsce – Aleksandra Sikorska

II miejsce – Weronika Gietka

III miejsce – Daria Dębska

W kategorii klas 4-6:

I miejsce – Marta Korzeń

II miejsce – Julia Koszel

III miejsce – Oliwia Trętowska

W kategorii klas 1-3 :

I miejsce – Julia Aniszewska

Autor: Bożena Kramek