Szkoła w Cegłowie na Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach

Karol Sieńkowski    27 października 2017

20 października 2017 w Siedlcach odbyła się XIX edycja Festiwalu nauki i Sztuki w Siedlcach.  Już od kilku lat w program festiwalu włącza się nasza szkoła wychodząc z atrakcyjną ofertą warsztatów dla uczestników festiwalu. W tym roku poprowadziliśmy następujące warsztaty:

  • WF po japońsku – zabawy z kendamą. Warsztaty poprowadziła p. Mariola Olejnik ze wsparciem ucznia klasy 6 Kacpra Choromańskiego
  • Zabawy z chemią – zrób sobie piłeczkę kauczukową. Warsztaty prowadziła p. Kamila Orłowska ze wsparciem uczennic z gimnazjum: Kingi Kowalczyk, Klaudii Kowalczyk, Katarzyny Kowalczyk, Katarzyny Parobczy, Aleksandry Sujak, Wiktorii Kaski.
  • Liczymy po japońsku – warsztaty liczenia na sorobanie. Zajęcia poprowadziła p. Magdalena Sujak
  • Programowanie robotów. Warsztaty poprowadzili uczniowie: Jakub Staniszewski, Monika Bogusz, Kamila Patocka oraz absolwenci: Maciej Grudzień i Filip Kosmalla pod kierunkiem p. Karola Sieńkowskiego.

Nasze zajęcia cieszyły się dużą popularnością. Miejsca na zajęcia zostały zajęte już pierwszego dnia zapisów, z powodu dużej ilości chętnych zgodziliśmy się poprowadzić zajęcia w dodatkowych zajęciach. Podczas warsztatów odwiedziła nas reporterka Radia Eska, której opowiedzieliśmy o naszej szkole.