Sześciolatki – nocne marki…

Ola Pernach    29 października 2017

Wydaje się do nie do pomyślenia…a jednak- sześciolatki z grupy „0b” spędziły noc w szkole wyłącznie pod opieką nauczycieli.
Po pierwszych okrzykach zachwytu i radości wyrażonej licznymi piskami przystąpiliśmy do przygotowania miejsc do spania. Naszą “sypialnią” była sala lekcyjna. Poprzez wspólne przeżywanie razem z podopiecznymi tej „przygody” dyskretnie realizowane były postawione cele. Dzieci uczyły się samodzielności i odpowiedzialności a także umiejętności podejmowania ważnych dla siebie i innych decyzji. Dzieciaki miały możliwość poznać inne niż na co dzień formy spędzania wolnego czasu i być współorganizatorami naprawdę dobrej zabawy. Taka noc w szkole to naprawdę dobra okazja do poznania wychowanków, a dla nich okazja do głębszej integracji, przełamywania różnorodnych barier, umacniania więzi. Zabawy były tak pomyślane i zaplanowane, by pokazać dzieciom, że najbardziej owocna i najważniejsza jest współpraca i konstruktywne działanie wszystkich dzieci. Wieczór uatrakcyjniło spotkanie z harcerzami, którzy nauczyli dzieci przyśpiewek, tańców i zabaw.

Serdecznie dziękuję rodzicom za zaangażowanie i zaufanie, a dzieciakom za odwagę i niezapomnianą przygodę.

Ola Pernach