Sześciolatki – nocne marki…

29 października 2017

- Ola Pernach -

Wydaje się do nie do pomyślenia…a jednak- sześciolatki z grupy „0b” spędziły noc w szkole wyłącznie pod opieką nauczycieli.
Po pierwszych okrzykach zachwytu i radości wyrażonej licznymi piskami przystąpiliśmy do przygotowania miejsc do spania. Naszą “sypialnią” była sala lekcyjna. Poprzez wspólne przeżywanie razem z podopiecznymi tej „przygody” dyskretnie realizowane były postawione cele. Dzieci uczyły się samodzielności i odpowiedzialności a także umiejętności podejmowania ważnych dla siebie i innych decyzji. Dzieciaki miały możliwość poznać inne niż na co dzień formy spędzania wolnego czasu i być współorganizatorami naprawdę dobrej zabawy. Taka noc w szkole to naprawdę dobra okazja do poznania wychowanków, a dla nich okazja do głębszej integracji, przełamywania różnorodnych barier, umacniania więzi. Zabawy były tak pomyślane i zaplanowane, by pokazać dzieciom, że najbardziej owocna i najważniejsza jest współpraca i konstruktywne działanie wszystkich dzieci. Wieczór uatrakcyjniło spotkanie z harcerzami, którzy nauczyli dzieci przyśpiewek, tańców i zabaw.

Serdecznie dziękuję rodzicom za zaangażowanie i zaufanie, a dzieciakom za odwagę i niezapomnianą przygodę.

Ola Pernach

 

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close