Sześciolatek w szkole – przyjazna adaptacja

01 grudnia 2015

- Ewelina Walas -

,,Nie wszystkie kwiaty zakwitną razem, każdy ma swój czas i porę”

Obecność dzieci 6- letnich w szkole to duże wyzwanie ale i przyjemność. Nasza szkoła również w tym roku przyjęła do swojego grona dzieci 6-letnie. Aby nasze pierwszaki dobrze się czuły i  odnalazły się w społeczności szkolnej istotne było wprowadzenie pewnych zmian, aby skupić się na ich indywidualnym tempie rozwoju i możliwościach uczenia się.

Dyrekcja szkoły i nauczyciele dokładają wszelkich starań by sześciolatki polubiły szkołę, czuły się w niej dobrze i bezpiecznie, zdobywały wiedzę w formie zabawy, a także poprzez obserwacje i działania praktyczne, a przy tym rozwijały swoje umiejętności i predyspozycje oraz stopniowo stawały się uczniami.

Przestrzeń edukacyjna sal podzielona została  na dwie odpowiednio przystosowane i wyposażone części: edukacyjną i rekreacyjną. Część edukacyjną zaadoptowano na potrzeby pracy grupowej dzieci, która jest niezwykle istotna juz od najmłodszych lat.

W części rekreacyjnej(duża przestrzeń z dywanem, sprzyjająca odpoczynkowi oraz zabawie podczas przerw i zajęć)  z  myślą o naszych uczniach powstały liczne kąciki tematyczne, które pobudzają kreatywność dzieci oraz wzmacniają ich zainteresowanie nauką i najbliższym otoczeniem.  W salach działają:

  • kąciki czytelnicze zaopatrzone w liczne książki i komiksy;
  • kąciki przyrodnicze – adaptowane w zależności od pory roku;
  • kąciki kreatywne – zaopatrzone w różnego rodzaju gry i klocki edukacyjne.

Należy również podkreślić, że szkoła dostosowała szatnię, w której uczniowie mają możliwość pozostawienia części swoich podręczników i przyborów szkolnych w osobistych szafkach. Dzięki takim działaniom plecaki dzieci są lżejsze.

Odpowiednio do istniejących potrzeb szkoła organizuje: zajęcia opiekuńcze zapewniające dzieciom interesujące spełnienie czasu, przyjazną atmosferę i bezpieczeństwo oraz zajęcia zwiększające szanse edukacyjne uczniów zdolnych oraz uczniów mających trudności w nauce.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close