Szare niebo za oknem…

02 grudnia 2018

- swietlica -

Szare niebo za oknem,

Szare drzewa w sadzie,

Szary deszcz się wszystkim

Szarą mgiełką kładzie.

Ewa Szelburg-Zarębina „Szara godzina”

  Kiedy za oknem szaro, zimno, deszczowo i mgliście, w naszej świetlicy szkolnej jest wesoło, kolorowo i przytulnie. Kolorowe kalosze i parasole ozdabiały salę, wesołe zabawy na deszczowe i pochmurne dni poprawiały nasze jesienne nastroje. Przypominaliśmy sobie również zasady zdrowego odżywiania, znaczenie spożywania owoców i warzyw, kształtowaliśmy nawyki higieny osobistej. Dzieci upiekły ciasto marchewkowe z orzechami, skosztowały kanapek z dżemem dyniowo-pomarańczowym oraz własnoręcznie udekorowanych katarzynek. W minionym tygodniu zapoznaliśmy się z tradycjami wieczorów andrzejkowych i katarzynkowych, poznaliśmy znaczenia naszych imion. „ Święty Andrzej ci pokaże, co ci los przyniesie w darze” – bawiliśmy się w przepowiadanie przyszłości organizując świetlicowe Andrzejki.

 

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close