Szare niebo za oknem…

swietlica    2 grudnia 2018

Szare niebo za oknem,

Szare drzewa w sadzie,

Szary deszcz się wszystkim

Szarą mgiełką kładzie.

Ewa Szelburg-Zarębina „Szara godzina”

  Kiedy za oknem szaro, zimno, deszczowo i mgliście, w naszej świetlicy szkolnej jest wesoło, kolorowo i przytulnie. Kolorowe kalosze i parasole ozdabiały salę, wesołe zabawy na deszczowe i pochmurne dni poprawiały nasze jesienne nastroje. Przypominaliśmy sobie również zasady zdrowego odżywiania, znaczenie spożywania owoców i warzyw, kształtowaliśmy nawyki higieny osobistej. Dzieci upiekły ciasto marchewkowe z orzechami, skosztowały kanapek z dżemem dyniowo-pomarańczowym oraz własnoręcznie udekorowanych katarzynek. W minionym tygodniu zapoznaliśmy się z tradycjami wieczorów andrzejkowych i katarzynkowych, poznaliśmy znaczenia naszych imion. „ Święty Andrzej ci pokaże, co ci los przyniesie w darze” – bawiliśmy się w przepowiadanie przyszłości organizując świetlicowe Andrzejki.