“Święto Ziemniaka i Dyni”

Aneta Zadunajska    3 listopada 2019

            W piątek 25 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Święto Ziemniaka i Dyni”,  na które licznie przybyli zaproszeni Rodzice. Nasi goście mogli uczestniczyć wraz ze swoimi dziećmi w zabawach integracyjnych, konkursach sportowych oraz zajęciach kulinarnych.

Dyniowo- ziemniaczane dekoracje i smakołyki pozwoliły odkryć wiele zalet tych niedocenionych  warzyw, a przede wszystkim dały okazję do fantastycznej wspólnej zabawy, a nasze przedszkolaki pokazały, że Święto Dyni i Ziemniaka może być naszym, polskim świętem, a nie tylko importowanym Halloween. Jedną z wielu atrakcji była również  „foto dynia” w której każde dziecko zrobiło sobie pamiątkowe zdjęcie. Było dużo ruchu, współpracy oraz śmiechu. Dopingujące okrzyki drużyn słychać było daleko poza terenem przedszkola. Na zakończenie, na wszystkich uczestników czekała pyszna kremowa zupa z dyni oraz wiele przysmaków wykonanych z ziemniaka w, tym kluski śląskie, które dzieci wykonały samodzielnie.

Przy okazji chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować rodzicom za zaangażowanie i pomoc w organizacji uroczystości.

Dziękujemy!!!