Święto jabłka w przedszkolu.

Aneta Zadunajska    28 października 2016

Zielone, czerwone, okrągłe i pachnące, a jako przekąska niezwykle sycące.
Jabłko – pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.
Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ  JABŁKA  ŚWIĘTUJEMY
!

Jabłko to zdrowe, urodziwe i łatwy do współpracy owoc. W czasie obchodów święta nie mogło zabraknąć dań  z jabłkiem w roli głównej. Ciocie wraz z dziećmi oraz rodzicami przygotowali słodką szarlotkę, rogaliki babuni, jabłka faszerowane orzechami oraz z róże jabłkowe z ciasta francuskiego. Wypieki wszystkim smakowały, a dokładek nie było końca.

Jesień w swoim bogactwie, ofiaruje nam wiele darów. Dzięki nim mogliśmy stworzyć mnóstwo prac plastycznych. Przedszkolaki z głową pełną pomysłów przy pomocy rodziców wzięli udział w warsztatach plastycznych. wykonali jeżyki z jabłka, jesienne drzewka, ludziki kasztanowe i wiele innych ciekawych prac.

Przy okazji chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować rodzicom za zaangażowanie i pomoc w organizacji uroczystości.

Dziękujemy!!!