Święto dyni w przedszkolu!!!

26 października 2015

- Ola Pernach -

Złota polska jesień dostarcza wielu inspiracji. Dzieci na zajęciach robią już nie tylko ludziki z kasztanów i żołędzi, czy kolorowe bukiety z liści. W naszym przedszkolu niewątpliwą gwiazdą tegorocznej jesieni została DYNIA.

Dynia to bardzo zdrowe, urodziwe, wdzięczne i łatwe do współpracy warzywo – przekonały się o tym nasze przedszkolaki we współpracy z rodzicami w piątek 23 października, w czasie obchodów ŚWIĘTA DYNI. Wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce.
W czasie obchodów Święta Dyni nie mogło zabraknąć dań z dynią w roli głównej. Wiadomo, że w dyni jadalny jest miąższ i pestki. Ciocia Agnieszka z ciocią Marlenką we współudziale dzieci i rodziców przygotowali pyszną zupę dyniową z prażonymi pestkami, oraz muffinki z dynią w roli głównej. Było naprawdę pysznie:). Ale to nie koniec atrakcji w tym dniu.

Jesień w swoim bogactwie oferuje nam wiele inspiracji dla prac plastycznych, o czym mogliśmy się przekonać biorąc udział w jesiennych warsztatach plastycznych zorganizowanych przez ciocie: Iwonkę M-Ś., oraz Anetkę Z.. To one wprowadziły uczestników w klimat warsztatów wśród pięknej jesiennej aranżacji sali. Dzieci wraz z rodzicami z głowami pełnymi pomysłów wzięli udział w tworzeniu dyniowych postaci, jesiennych drzew, jeżyków ziemniaczków i wiele innych prac z wykorzystaniem naturalnych materiałów przyrodniczych.

“Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwólmy zrobić, a zrozumiem”. Ten słynny cytat Konfucjusza wypowiedziany przed pięcioma wiekami, był inspiracją do zorganizowania doświadczeń o tematyce jesiennej. Tego dnia ciocia Ola P. i Anetka D.,pozwoliły za pomocą łatwo dostępnych materiałów, przybliżyć dzieciom zagadnienia z zakresu ciśnienia, gęstości, zastosowań kasztanów, tarcia, tworzenia odczynów zasadowych i kwasów. Na zadawane pytania dzieci bardzo chętnie stawiały hipotezy swoich sądów, próbowały oceniać co się za chwilkę wydarzy i co ważne często mieli rację:)

Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy z rodzicami, co widać na zdjęciach poniżej.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close