W październiku świetlica szkolna zrealizowała kilka zadań z projektu “Świetliczaki na tropie… zagadek”. „Gdzie jest zwierzę?” – zapoznaliśmy dzieci ze zjawiskiem „Mimikry” oraz wykonaliśmy pracę plastyczną: „Kameleon”. „Ile oczu ma rosół?” – omówiliśmy polskie tradycje kulinarne oraz wykonaliśmy grupową mini książkę kucharską z ulubionymi potrawami dzieci. „Pomidor – warzywo czy owoc?” – omówiliśmy znaczenie owoców i warzyw w naszym jadłospisie, zaprezentowaliśmy owoce i warzywa, które najpierw poznawaliśmy za pomocą zmysłu dotyku. „Kim jest Biała Dama?”– poznaliśmy najpiękniejsze zamki w Polsce, ciekawostki i legendy z nimi związane. Dzieci obejrzały film popularnonaukowy o zamkach i rycerzach, a następnie wykonały ilustrację/ budowlę zamku dowolną techniką. „Co to jest gafa?” – savoir vivre każdego dnia – omówiliśmy zasady zachowywania się w różnych sytuacjach. Zorganizowany został również konkurs świetlicowy na mistrza i mistrzynię „Bon Ton”. Do wszystkich zadań uczniowie mieli możliwość obejrzenia tematycznej wystawki książek przygotowanej przez panią Agnieszkę z biblioteki szkolnej.

Kategorie: Aktualności

Skip to content