Pierwszy przystanek innowacji pedagogicznej “W Polskę idziemy” już za nami. Celem innowacji jest zapoznanie dzieci z regionami Polski, ich historią, położeniem geograficznym, ważniejszymi zabytkami i lokalnymi zwyczajami.

Naszą podróż po Polsce rozpoczęliśmy już we wrześniu od poznania otoczenia nam najbliższego, czyli naszej gminy. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną o zabytkach i walorach przyrodniczo – turystycznych Zielonej Gminy pt. „Cegłów – nasza mała ojczyzna”, a następnie sprawdziły swoją wiedzę rozwiązując quiz o Cegłowie. Dzięki uprzejmości Pani Agnieszki z biblioteki wysłuchaliśmy legend dotyczących okoliczności powstania Cegłowa z książki „Pierścień Anny” autorstwa Danuty Grzegorczyk i rozwiązaliśmy związane z nimi zagadki i rebusy. Pracując w grupach uczniowie wykonali herb Cegłowa.

Już planujemy naszą kolejną odkrywczą podróż…

Kategorie: Aktualności

Skip to content