Świetlicowa innowacja pedagogiczna „Nasze pasje”

30 września 2019

- swietlica -

Ramię pręż, słabość krusz i nie zawiedź w potrzebie,
Podaj swą pomocną dłoń, tym co liczą na ciebie.
Zmieniaj świat, zawsze bądź sprawiedliwy i odważny,
Śmiało zwalczaj wszelkie zło, niech twym bratem będzie każdy.”

(Piosenka harcerska pt. ”Harcerskie ideały”)

   W roku szkolnym 2019/2020 realizujemy w świetlicy innowację pedagogiczną pt. „Nasze pasje”. Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania (Sherry Argov). Głównym założeniem innowacji będzie bliższe poznanie pasji, zainteresowań, hobby i talentów dzieci oraz ich rodziców, dziadków. Pokażemy różnorodność pasji wielu pokoleń. Uczniowie przekonają się, że czasami pasją może być też wykonywany zawód przez członków ich rodziny. Bezpośredni kontakt z pasjonatami, z ich dziełami, twórczością i działalnością stanowi główny cel tego programu.

  Wrześniowym gościem innowacji pedagogicznej była druhna Julia Lisiecka, której pasją jest harcerstwo. Swoją pasją udało się jej zarazić już niektórych uczniów z naszej szkoły, którzy z niecierpliwością czekają na piątkowe zuchowe zbiórki. Julia opowiedziała dzieciom o sprawnościach, umundurowaniu i symbolice harcerskiej. Kolejnym etapem spotkania były pląsy i zabawy harcerskie. Przy dźwiękach gitary dzieci zaśpiewały piosenkę „Niewidzialna plastelina”. Harcerstwo dla naszego gościa to nie tylko pasja, ale także styl życia. Bądźmy harcerzami i zuchami nie tylko w mundurze! O harcerskich symbolach, zabawach terenowych oraz harcerskim życiu przeczytała dzieciom nasza pani z biblioteki Agnieszka Szczepanik. Dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Harcerskie pogotowie”, gawędy „O znaczku zucha”, fragmentu książki Seweryny Szmaglewskiej pt. „Czarne stopy”, a także kilku porad z „Poradnika małego skauta”.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close