Świetlicowa innowacja pedagogiczna „Nasze pasje”

04 lutego 2020

- swietlica -

Dobrze jest znaleźć sobie hobby, które tak człowieka wciąga, i sprawia, że z radością czeka się na kolejny tydzień, zamiast ponuro liczyć dni.

Cecelia Ahern

4 lutego 2020r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu innowacji pedagogicznej „ Nasze pasje”. Gościem świetlicy szkolnej była Joanna Smuga – pasjonatka krawiectwa, właścicielka pracowni krawieckiej w Cegłowie, mama naszej uczennicy Dominiki. Pani Joanna omówiła budowę i zasady obsługi maszyny do szycia, sposoby krojenia materiałów, akcesoria krawieckie i ich zastosowanie oraz podstawowe szwy i ściegi. Dzieci nauczyły się podstaw wykonania formy, przygotowania wykroju i ściągania miary. Z ogromnym zainteresowaniem przyglądały się metodzie robienia dziurek za pomocą maszyny do szycia. Na koniec uszyliśmy z czerwonego materiału serduszko – idealny prezent z okazji Walentynek. Staranność, dokładność, cierpliwość, trochę zdolności manualnych oraz wyczucie proporcji i poczucie estetyki to cechy, jakie powinien posiadać każdy, kto chce zostać krawcem czy projektantem.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close