Świetlicowa innowacja pedagogiczna „Nasze pasje”

29 stycznia 2020

- swietlica -

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;

nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Jan Paweł II

Styczniowym gościem innowacji pedagogicznej „Nasze pasje” była Elżbieta Stępień – nauczycielka historii i religii w Zespole Szkolnym w Cegłowie, której pasją jest wolontariat. Chęcią pomagania innym udało jej się zarazić uczniów naszej szkoły. Spotkanie rozpoczęliśmy od ułożenia hasła: Wolontariat to – świadome, dobrowolne, bezinteresowne działanie podejmowane na rzecz innych. Następnie pani Ela wyjaśniła dzieciom ideę wolontariatu, wskazała i omówiła cechy dobrego wolontariusza oraz różne formy pomocy. Kolejnym zadaniem postawionym przed dziećmi było odrysowanie własnych dłoni i przyklejenie ich na tablicy na znak chęci pomagania teraz i w przyszłości. Innowację pedagogiczną zakończyło odczytanie przez panią bibliotekarkę Agnieszkę Szczepanik opowiadań Bruna Ferrera pt. „Najpiękniejsze serce” i „Paczuszka w złocistym papierze” oraz rozwiązanie zagadki z tematycznej karty pracy „Skarbczyk pasjonata”. Uczniowie dowiedzieli się, że określenie wolontariusz pochodzi od łacińskiego słowa volontarius, co oznacza dobrowolny. Każdy może zostać wolontariuszem. Nasze najmłodsze dzieci muszą jednak odłożyć pomysł wolontariatu na przyszłość, co nie przeszkadza im w byciu „małym wolontariuszem” już teraz, w byciu dobrym i uczynnym, w pomaganiu innym na co dzień, gdyż od najmłodszych lat kształtujemy cechy dobrego wolontariusza.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close