Świetlicowa innowacja pedagogiczna „Nasze pasje”

21 listopada 2019

- swietlica -

„Muzyka to dusza wszechświata,

skrzydła umysłu, lot wyobraźni

 i wszelkie życie.” Platon  

 

20 listopada 2019 r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu innowacji pedagogicznej „ Nasze pasje”. Gościem świetlicy szkolnej była Zofia Kulesza –członkini cegłowskiego zespołu „Zorza” działającego przy Stowarzyszeniu Emerytów i Rencistów oraz babcia naszej uczennicy Wiktorii. Pani Zofia przedstawiła dzieciom historię zespołu „Zorza”, wspomniała o dotychczasowych największych sukcesach artystycznych, a także o niezliczonej ilości koncertów. Następnie opowiedziała o swojej przygodzie ze śpiewaniem. Zamiłowanie do śpiewu i muzyki nasz gość wyniósł z domu rodzinnego, potem był chór kościelny i zespół Cantylena. Pani Zofia zaprezentowała uczniom kilka utworów, m.in. „Tancuj, tancuj”, „Rysuję krzyż”, „Dwa serduszka, cztery oczy”. Potem razem zaśpiewaliśmy piosenkę patriotyczną pt. „Hej, hej, ułani” oraz jedną z kołysanek, jakie śpiewał nasz gość swoim wnuczkom, pt. „Ta Dorotka, ta malusia”. Podczas spotkania pani Zofia przekazała młodemu pokoleniu piękno śpiewu, jednocześnie uświadamiając dzieci, jak ważne jest kultywowanie tradycji i obrzędów ludowych. Dzieci zaprosiły gościa jeszcze raz na wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. W drugiej części innowacji pedagogicznej nasza pani bibliotekarka – Agnieszka Szczepanik przeczytała wiersze Izabelli Klebańskiej z tomiku „Muzyczna zgraja”. Uczniowie dowiedzieli się, po jakie książki należy sięgnąć, aby zgłębić historię muzyki, poznać biografię i dzieła wybitnych muzyków oraz instrumenty muzyczne. Zakończyliśmy inscenizacją znanego wiersza Juliana Tuwima o przygodach pana Tralalińskiego i łamigłówkami z karty pracy – Skarbczyk pasjonata.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close