Świetlica wita Nowy Rok

15 stycznia 2019

- swietlica -

Nowy Rok 2019 w świetlicy szkolnej dzieci powitały fajerwerkami, przenosząc niebo nocy sylwestrowej na kartki papieru. Początek stycznia rozpoczęliśmy karnawałowo. Rozmawialiśmy o tradycji dawnego kolędowania, tradycji balów karnawałowych, a także czytaliśmy przysłowia i porzekadła związane z Nowym Rokiem. Dzięki swojej pomysłowości dzieci wykonały maski karnawałowe. Największym powodzeniem podczas ozdabiania masek cieszył się brokat. Następnie udaliśmy się do krainy wiecznego śniegu. Słuchając fragmentów książki pt. „Anaruk, chłopiec z Grenlandii” uczniowie poznali życie Inuitów. Świetlicowy mini konkurs piosenki pt. „Eskimosek” cieszył się ogromnym powodzeniem.  Skąd się bierze śnieg? Zorza polarna – co to takiego? Gdzie znajduje się biegun? Na te i wiele innych pytań dzieci otrzymały odpowiedzi. Prace plastyczne o tematyce zimowej stworzyły dekorację naszej sali. Jednym słowem, zima nam niestraszna w świetlicy szkolnej!

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close