Świetlica wita Nowy Rok

swietlica    15 stycznia 2019

Nowy Rok 2019 w świetlicy szkolnej dzieci powitały fajerwerkami, przenosząc niebo nocy sylwestrowej na kartki papieru. Początek stycznia rozpoczęliśmy karnawałowo. Rozmawialiśmy o tradycji dawnego kolędowania, tradycji balów karnawałowych, a także czytaliśmy przysłowia i porzekadła związane z Nowym Rokiem. Dzięki swojej pomysłowości dzieci wykonały maski karnawałowe. Największym powodzeniem podczas ozdabiania masek cieszył się brokat. Następnie udaliśmy się do krainy wiecznego śniegu. Słuchając fragmentów książki pt. „Anaruk, chłopiec z Grenlandii” uczniowie poznali życie Inuitów. Świetlicowy mini konkurs piosenki pt. „Eskimosek” cieszył się ogromnym powodzeniem.  Skąd się bierze śnieg? Zorza polarna – co to takiego? Gdzie znajduje się biegun? Na te i wiele innych pytań dzieci otrzymały odpowiedzi. Prace plastyczne o tematyce zimowej stworzyły dekorację naszej sali. Jednym słowem, zima nam niestraszna w świetlicy szkolnej!