Świetlica podbija kosmos!

19 maja 2019

- swietlica -

 Dzieci w świetlicy szkolnej spędziły dwa ostatnie tygodnie „z książką w kosmosie”. Pod koniec kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki, w związku z tym cały tydzień poświęciliśmy książce – naszej przyjaciółce. Zachęcaliśmy dzieci do korzystania z prasy dziecięcej i czytania książek, kształtowaliśmy nawyk szanowania książek oraz wskazywaliśmy ich wartości poznawcze. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną dotyczącą budowy książki. Wspólnie czytaliśmy fragmenty książek dla dzieci z zasobów biblioteki szkolnej, słuchaliśmy wierszy poświęconych tej tematyce. Zajęcia biblioteczne wprowadziły dzieci w bogaty świat literatury, uczniowie zapoznali się z księgozbiorem bibliotecznym oraz zasadami korzystania z niego. Kolejny tydzień spędziliśmy w kosmosie. Zapoznaliśmy dzieci z Układem Słonecznym, nazwami poszczególnych planet, ich budową, a także rodzajami pojazdów kosmicznych. Dzieci zbudowały z klocków rakietę, UFO oraz kosmitę. Poznaliśmy cykl powstawania dnia i nocy, pór roku. Przeprowadziliśmy doświadczenia wyjaśniające dzieciom siłę odrzutu, dzięki której startuje rakieta oraz znaczenie tlenu. Rozmawialiśmy na temat wielkości wszechświata, jego tajemniczości i różnorodności.

 

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close