Sukces Wiktorii Boryty

Karolina Kluczek    28 kwietnia 2018

26 kwietnia 2018 roku odbyła się XIV edycja POWIATOWEGO KONKURSU POEZJI I PROZY OBCOJĘZYCZNEJ DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM POD PATRONATEM STAROSTY MIŃSKIEGO.

W konkursie tym wzięła udział Wiktoria Boryta z klasy 3b naszego gimnazjum. Uczennica recytowała po rosyjsku wiersz Aleksandra Puszkina:  ” Wspominam cudne czasu mgnienie…” oraz fragment powieści Lwa Tołstoja “Anna Karenina”. Po zaprezentowaniu się wszystkich uczestników komisja podliczyła punkty i okazało się, że Wiktoria Boryta zajęła II miejsce. Zwyciężyła uczennica gimnazjum im. Polskiej Macierzy Szkolnej z Mińska Mazowieckiego – Justyna Cudna, a na III miejscu uplasowała się uczennica gimnazjum z Żakowa – Paulina Zając.

Sukces naszej uczennicy w konkursie poezji i prozy obcojęzycznej jest tym większy, że czekaliśmy na niego aż 8 lat!

Serdecznie gratuluję Wiktorii i życzę jeszcze wielu sukcesów.

Autor: Izabella Wąsak