Sukces naszych recytatorek

Magdalena Sujak    30 marca 2019
28 marca 2019 roku w Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim odbyła się XV edycja Powiatowego Konkursu Poezji i Prozy Obcojęzycznej pod patronatem Starosty Mińskiego. W konkursie tym brali udział uczniowie z 12 szkół naszego powiatu, którzy  recytowali utwory w pięciu językach obcych: angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim i rosyjskim. 
 
Uczennice naszej szkoły: Katarzyna Parobcza z klasy IIIa gimnazjum i Magdalena Osiecka z klasy 8a szkoły podstawowej recytowały poezję Aleksandra Puszkina i fragmenty prozy w języku rosyjskim. Po przesłuchaniach okazało się, że obie dziewczyny zajęły miejsca w pierwszej trójce. Katarzyna Parobcza zajęła II miejsce, a Magdalena Osiecka – III miejsce w konkursie.
 
Uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !