Sukces naszych recytatorek

30 marca 2019

- Magdalena Sujak -

28 marca 2019 roku w Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim odbyła się XV edycja Powiatowego Konkursu Poezji i Prozy Obcojęzycznej pod patronatem Starosty Mińskiego. W konkursie tym brali udział uczniowie z 12 szkół naszego powiatu, którzy  recytowali utwory w pięciu językach obcych: angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim i rosyjskim. 
 
Uczennice naszej szkoły: Katarzyna Parobcza z klasy IIIa gimnazjum i Magdalena Osiecka z klasy 8a szkoły podstawowej recytowały poezję Aleksandra Puszkina i fragmenty prozy w języku rosyjskim. Po przesłuchaniach okazało się, że obie dziewczyny zajęły miejsca w pierwszej trójce. Katarzyna Parobcza zajęła II miejsce, a Magdalena Osiecka – III miejsce w konkursie.
 
Uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close