Sukces chłopców z klas piątych w konkursie recytatorskim

Karolina Kluczek    15 maja 2018

14 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie odbył się V Powiatowy Konkurs Poezji Obcojęzycznej “Poezja w językach Szekspira i Puszkina” pod patronatem Wójta gminy Latowicz oraz Starosty Mińskiego.

W konkursie wzięło udział kilkanaście szkół z naszego powiatu i ponad trzydziestu uczniów. Poziom tego konkursu, jak co roku, był bardzo wysoki. Przedstawicielami naszej szkoły byłi: Aleksandra Korzeń z klasy IIIb gimnazjum, David Sarkisyan z klasy Vb i Dawid Woźniak z klasy Va .

Ola recytowała w języku angielskim obszerny fragment utworu Williama Szekspira, David Sarkisyan w języku rosyjskim deklamował dwa wiersze: Aleksandra Bunina: “Jaśmin” i Aleksandra Puszkina: “Jesień”, a Dawid Woźniak również w języku rosyjskim przedstawił następujące utwory: Anny Achmatowej: “Kukułeczko” oraz Aleksandra Puszkina: “Piękna kobieta”. Warto dodać, że nasi piątoklasiści byli najmłodszymi uczestnikami w swojej kategorii wiekowej, recytującymi w jezyku rosyjskim.

Cała trójka pięknie zaprezentowała swoje umiejętności w przygotowanych utworach poetyckich, ale jury doceniło tylko dwójkę naszych cegłowskich recytatorów:  Dawida Woźniaka, który zajął III miejsce i Davida Sarkisyana, który zdobył wyróżnienie. Jest to ogromny sukces naszych uczniów, którzy po raz pierwszy wzięli udział w takim konkursie i zostali zauważeni.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratuluję i  życzę jeszcze wielu co najmniej takich sukcesów!!!

Autor: Izabella Wąsak