Sukces chłopców z klas piątych w konkursie recytatorskim

15 maja 2018

- Karolina Kluczek -

14 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie odbył się V Powiatowy Konkurs Poezji Obcojęzycznej “Poezja w językach Szekspira i Puszkina” pod patronatem Wójta gminy Latowicz oraz Starosty Mińskiego.

W konkursie wzięło udział kilkanaście szkół z naszego powiatu i ponad trzydziestu uczniów. Poziom tego konkursu, jak co roku, był bardzo wysoki. Przedstawicielami naszej szkoły byłi: Aleksandra Korzeń z klasy IIIb gimnazjum, David Sarkisyan z klasy Vb i Dawid Woźniak z klasy Va .

Ola recytowała w języku angielskim obszerny fragment utworu Williama Szekspira, David Sarkisyan w języku rosyjskim deklamował dwa wiersze: Aleksandra Bunina: “Jaśmin” i Aleksandra Puszkina: “Jesień”, a Dawid Woźniak również w języku rosyjskim przedstawił następujące utwory: Anny Achmatowej: “Kukułeczko” oraz Aleksandra Puszkina: “Piękna kobieta”. Warto dodać, że nasi piątoklasiści byli najmłodszymi uczestnikami w swojej kategorii wiekowej, recytującymi w jezyku rosyjskim.

Cała trójka pięknie zaprezentowała swoje umiejętności w przygotowanych utworach poetyckich, ale jury doceniło tylko dwójkę naszych cegłowskich recytatorów:  Dawida Woźniaka, który zajął III miejsce i Davida Sarkisyana, który zdobył wyróżnienie. Jest to ogromny sukces naszych uczniów, którzy po raz pierwszy wzięli udział w takim konkursie i zostali zauważeni.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratuluję i  życzę jeszcze wielu co najmniej takich sukcesów!!!

Autor: Izabella Wąsak

 

 

 

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close