Stoi na stacji lokomotywa… – przedszkolaki poznają historię kolei

10 kwietnia 2016

- Ola Pernach -

W piątek 8 kwietnia dzieci z grupy 4 latków i 0b wybrały się na wycieczkę do Muzeum Kolejnictwa w Warszawie. Tam podczas ,,lekcji muzealnej” mogły narysować na kartce pocztowej swoją wizję kolei, a następnie przykleić na niej znaczek pocztowy i wysłać ją w wagonie pocztowym. Ponadto dzieci obejrzały ekspozycje stałe i wystawy czasowe zgromadzone w salach wystawowych, ale największą atrakcją dla naszych przedszkolaków był ,,Skansen Lokomotyw”. Dzieci mogły podziwiać zewnątrz, ale również w środku prawdziwe parowozy, lokomotywy spalinowe, lokomotywy elektryczne, wagony towarowe i inne: pociąg pancerny, wagon salonowy oraz makiety kolejowe – niestety czasowo nieczynne.
Dzięki tej wyprawie dzieci zdobyły praktyczną wiedzę dotyczącą zachowania się na stacji kolejowej i w jej obrębie z zachowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa, ale również ciekawa lekcja historii.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close