Stoi na stacji lokomotywa… – przedszkolaki poznają historię kolei

Ola Pernach    10 kwietnia 2016

W piątek 8 kwietnia dzieci z grupy 4 latków i 0b wybrały się na wycieczkę do Muzeum Kolejnictwa w Warszawie. Tam podczas ,,lekcji muzealnej” mogły narysować na kartce pocztowej swoją wizję kolei, a następnie przykleić na niej znaczek pocztowy i wysłać ją w wagonie pocztowym. Ponadto dzieci obejrzały ekspozycje stałe i wystawy czasowe zgromadzone w salach wystawowych, ale największą atrakcją dla naszych przedszkolaków był ,,Skansen Lokomotyw”. Dzieci mogły podziwiać zewnątrz, ale również w środku prawdziwe parowozy, lokomotywy spalinowe, lokomotywy elektryczne, wagony towarowe i inne: pociąg pancerny, wagon salonowy oraz makiety kolejowe – niestety czasowo nieczynne.
Dzięki tej wyprawie dzieci zdobyły praktyczną wiedzę dotyczącą zachowania się na stacji kolejowej i w jej obrębie z zachowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa, ale również ciekawa lekcja historii.