Sprzątanie świata przez klasy 4-6 i gimnazjum 2015

29 grudnia 2015

- Karol Sieńkowski -

Wyprawa-poprawa” – pod takim hasłem przebiegała tegoroczna akcja Sprzątania Świata-Polska.

W dniu 18 września 2015 r., jak co roku, uczniowie Zespołu Szkolnego w Cegłowie wraz z nauczycielami włączyli się w tę ogólnopolską akcję. Dzieci i młodzież, wyposażeni w rękawiczki i worki, przy pięknej pogodzie wyszli na teren Cegłowa. Uczniowie klas IV – VI sprzątali pobocza ulic w naszej miejscowości, a klasy gimnazjalne drogi dojazdowe. W tym roku zebraliśmy o wiele mniej śmieci niż w ubiegłych latach. Z dumą możemy powiedzieć, że Cegłów staje się coraz czystszą miejscowością, ponieważ o nią dbamy.

Akcja Sprzątania Świata była jak zwykle świetną okazją do rozmów na temat jakże ważnych spraw – segregacji śmieci, recyklingu, konieczności dbania o naszą planetę. W klasach odbyły się pogadanki, konkursy uświadamiające uczniom występki ludzkości zagrażające środowisku naturalnemu. W tygodniu poprzedzającym akcję p. Teodora Wójcik- nauczyciel przyrody zorganizowała konkurs plastyczny „Dbam o środowisko”. Najlepsze prace uczniów kl. IV-VI zostały wystawione na korytarzach naszej szkoły. Mogli się z nimi zapoznać również rodzice przy okazji zebrania.  Sprzątanie Świata to akcja, która pomaga w kształtowaniu postaw, które w przyszłości powinny stać się stylem naszego życia.

Za okazaną pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia dziękujemy Urzędowi Gminy oraz PGK w Węgrowie.

W tym roku szkolną akcję koordynowały: p. Teodora Wójcik w  kl. IV-VI, p. Beata Walas w gimnazjum, a z ramienia dyrekcji p. Mariola Olejnik – z-ca dyrektora.

Dziękujemy wszystkim  za zaangażowanie i pracę na rzecz środowiska!

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close