Spotkanie z weterynarzem

Ola Pernach    25 listopada 2015

Dnia 19.11.2015r. grupa 4 latków wybrała się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego w naszej miejscowości. Celem naszego spotkania było poznanie specyfiki pracy weterynarza, kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt i uświadamianie dzieciom, że zwierzęta tak jak i ludzie są żywymi istotami, które też chorują i cierpią oraz wymagają pomocy i leczenia.
Lekarz weterynarii, Pani Małgorzata Rogozińska oprowadziła dzieci po gabinecie, po czym zapoznała je ze sposobami pielęgnacji zwierząt domowych. Pokazała przedszkolakom narzędzia, które stosuje w codziennej pracy z podopiecznymi.
Na pożegnanie Pani weterynarz podkreśliła konieczność mycia rąk po każdym kontakcie ze zwierzątkami i pogratulowała przedszkolakom bogatej wiedzy o zwierzętach domowych.
Serdecznie dziękujemy Pani doktor za spotkanie.