Serdecznie zapraszamy uczniów, rodziców, pracowników szkoły na spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem. Odbędzie się ono w Gminnej Bibliotece Publicznej 19 października 2021 o godzinie 16:00.

„Jerzy Bralczyk (ur. 23 maja 1947 w Ciechanowie) – polski językoznawca i gramatyk normatywny, profesor nauk humanistycznych, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki. Jeden z popularnych autorytetów normatywnych w dziedzinie języka polskiego.” [https://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Bralczyk]

Sam o sobie pisze „Istotną rolę w moim życiorysie odgrywa działalność popularyzatorska – w sferze poprawności języka, zwłaszcza publicznego, a także języka polityki, reklamy, prawa. Od lat służę konsultacjami różnym instytucjom, jestem zapraszany jako referent na wewnętrzne konferencje branżowe. Często bywam także ekspertem językowym w sprawach konfliktowych i jurorem w konkursach o charakterze językowym. Moje programy radiowe i telewizyjne, także skierowane do widzów i słuchaczy za granicą, miały i mają dość liczną publiczność. Jestem wiceprzewodniczącym Rady Języka Polskiego.” [http://bralczyk.com/o-mnie/]

Kategorie: Aktualności

Skip to content