SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Dorota Kupska    14 listopada 2016

Dnia 14 listopada 2016 r. przybyli do naszej placówki Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej.

W czasie spotkania dzieci zarówno z Publicznego Przedszkola, jak i klas II i III Publicznej Szkoły Podstawowej w Cegłowie – Filia w Piasecznie poznawały zasady uczestnictwa w ruchu drogowym. Pan policjant demonstrując różne skomplikowane sytuacje, przybliżał dzieciom skutki wynikające z wypadków komunikacyjnych. Szczególnie uwrażliwiał na  wypadki spowodowane przez nieuwagę uczestników. Duże zainteresowanie u dzieci wywarło umundurowanie i wyposażenie policjantów. Przedszkolaki miały okazję zaobserwować poszczególne elementy stroju policjanta.

Na zakończenie spotkania dzieci uczestniczyły w quizie na temat bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, w którym wykazały się pewną wiedzą.

Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie, które długo pozostanie w pamięci dzieci.