SPOTKANIE Z LEŚNICZYM

Dorota Kupska    20 listopada 2016

Dnia 18 listopada 2016 r. naszą placówkę odwiedzili niezwykli goście: pan leśniczy Paweł Lech i pani Beata Guściora – podleśniczy i członek koła myśliwskiego.

Nasi goście opowiedzieli nam o swojej pracy, o lesie i przygotowaniach zwierząt do zimy. Podczas spotkania mieliśmy okazję usłyszeć ciekawostki o zwierzętach (np., że jeż pokryty jest pięcioma tysiącami igieł). Starsze dzieci miały możliwość wykazania się znajomością drzew. Ponadto zobaczyliśmy z bliska budkę lęgową i lizawkę solną.

Na zakończenie spotkania dzieci przekazały zgromadzone dla zwierząt zapasy: kasztany, żołędzie, siano, jabłka, marchew, zboże, itp. Mamy nadzieję, że zima będzie łaskawa dla zwierząt zamieszkujących nasze tereny. Jednak w trudnych chwilach będą mogły liczyć na naszą pomoc. Jesteśmy wdzięczni rodzicom za okazane wsparcie przy gromadzeniu zasobów.

Serdecznie dziękujemy pracownikom leśniczówki za spotkanie, które było bardzo ciekawą lekcją przyrody i z niecierpliwością czekamy na kolejne.