SPOTKANIE Z LEŚNICZYM

20 listopada 2016

- Dorota Kupska -

Dnia 18 listopada 2016 r. naszą placówkę odwiedzili niezwykli goście: pan leśniczy Paweł Lech i pani Beata Guściora – podleśniczy i członek koła myśliwskiego.

Nasi goście opowiedzieli nam o swojej pracy, o lesie i przygotowaniach zwierząt do zimy. Podczas spotkania mieliśmy okazję usłyszeć ciekawostki o zwierzętach (np., że jeż pokryty jest pięcioma tysiącami igieł). Starsze dzieci miały możliwość wykazania się znajomością drzew. Ponadto zobaczyliśmy z bliska budkę lęgową i lizawkę solną.

Na zakończenie spotkania dzieci przekazały zgromadzone dla zwierząt zapasy: kasztany, żołędzie, siano, jabłka, marchew, zboże, itp. Mamy nadzieję, że zima będzie łaskawa dla zwierząt zamieszkujących nasze tereny. Jednak w trudnych chwilach będą mogły liczyć na naszą pomoc. Jesteśmy wdzięczni rodzicom za okazane wsparcie przy gromadzeniu zasobów.

Serdecznie dziękujemy pracownikom leśniczówki za spotkanie, które było bardzo ciekawą lekcją przyrody i z niecierpliwością czekamy na kolejne.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close