Spotkanie z kolędą – Kto pierwszy przybył do Betlejem?

Dorota Kupska    2 stycznia 2018

Dnia 21 grudnia 2017 r. w Filii w Piasecznie odbyło się spotkanie wigilijne. Zaszczycili nas swoją obecnością: Pan Wójt Marcin Uchman, kapłan Zenon Miklus, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Piaseczna, Pani Dyrektor Emilia Kowalczyk – Rumak oraz liczne grono rodziców.

Pani kierownik Iwona Grzegorczyk powitała przybyłych gości i zaprosiła dzieci ze szkoły, i przedszkola na scenę. Mali artyści wystawili jasełka. Dzieci odgrywały role: Maryi, Józefa, trzech króli, aniołów, pasterzy, mieszkańców Betlejem, uczniów, zwierząt ze stajenki i leśnych. Rodzice podziwiali swoje dzieci. Wszyscy zauważyli duży wkład rodziców wniesiony w przygotowanie stosownych do roli strojów.

W ramach podziękowań za zaangażowanie wyrażonych przez Pana Wójta, dzieci otrzymały upominki.

Dalsza część spotkania toczyła się w świątecznej atmosferze przy wigilijnym stole, przy dźwiękach staropolskich kolęd.

Najwięcej emocji wywołało przybycie Świętego Mikołaja. Każde dziecko otrzymało od Niego prezent. Dzieci podziękowały piosenką.