Spotkanie z leśniczym.

20 stycznia 2017

- Aneta Zadunajska -

“Uczmy miłości do przyrody
uczmy spostrzegać jej piękno
cieszyć się nim, podziwiać je
i przestrzegajmy dzieci
by tego piękna nie niszczyły.”
H. Zdzitowiecka

Dnia 13.01.2017r. nasze przedszkole odwiedzili niezwykli goście: pan leśniczy Paweł Lech z panią Beatą Guściora i stażystką panią Anną, która przyjechała do nas z psem Teo.

Pan Paweł z panią Beatą opowiadali nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślili, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy.

Podczas spotkania pan leśniczy zadawał przedszkolakom wiele pytań, z którymi dzieciaki świetnie sobie radziły. Wykazały się dużą wiedzą na temat gatunków ptaków zarówno tych, które odlatują, jak i tych, które pozostają w Polsce na zimę.

Na koniec spotkania dzieci miały możliwość zadawania pytań panu leśniczemu i ochoczo z tej możliwości skorzystały. Pytania były przeróżne, ale nasi gości na wszystkie bardzo cierpliwie i wyczerpująco odpowiadali.

Na pożegnanie pani Ania zaprezentowała nam możliwości tropicielskie swojego psa, dzieci mogły również pogłaskać psa i wydać mu komendę.

Serdecznie dziękujemy leśniczym za to owocne spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne – tym razem w leśniczówce.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close