Spotkanie z leśniczym.

Aneta Zadunajska    20 stycznia 2017

“Uczmy miłości do przyrody
uczmy spostrzegać jej piękno
cieszyć się nim, podziwiać je
i przestrzegajmy dzieci
by tego piękna nie niszczyły.”
H. Zdzitowiecka

Dnia 13.01.2017r. nasze przedszkole odwiedzili niezwykli goście: pan leśniczy Paweł Lech z panią Beatą Guściora i stażystką panią Anną, która przyjechała do nas z psem Teo.

Pan Paweł z panią Beatą opowiadali nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślili, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy.

Podczas spotkania pan leśniczy zadawał przedszkolakom wiele pytań, z którymi dzieciaki świetnie sobie radziły. Wykazały się dużą wiedzą na temat gatunków ptaków zarówno tych, które odlatują, jak i tych, które pozostają w Polsce na zimę.

Na koniec spotkania dzieci miały możliwość zadawania pytań panu leśniczemu i ochoczo z tej możliwości skorzystały. Pytania były przeróżne, ale nasi gości na wszystkie bardzo cierpliwie i wyczerpująco odpowiadali.

Na pożegnanie pani Ania zaprezentowała nam możliwości tropicielskie swojego psa, dzieci mogły również pogłaskać psa i wydać mu komendę.

Serdecznie dziękujemy leśniczym za to owocne spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne – tym razem w leśniczówce.