,,Spieszmy się kochać ludzi”- wieczór poetycko-muzyczny

30 listopada 2017

- Jadwiga Czerwińska -

Godzina 18, piątkowy wieczór 24 listopada 2017 roku pozostanie na długo w naszych sercach i umysłach, a to za sprawą  spotkania poetycko-muzycznego w wykonaniu uczniów i wspierających ich nauczycieli z Zespołu Szkolnego w Cegłowie.

 Przesłaniem tego  listopadowego wieczoru  było motto zaczerpnięte z wiersza ks. Jana Twardowskiego ,,Spieszmy się kochać ludzi…” .

Montaż słowno-muzyczny (prowadzony przez Klaudię Kowalczyk i Alberta Deretkiewicza z kl. 2b gimnazjum) poświęcony był tematyce przemijania i dał sposobność, aby w pośpiechu codzienności zastanowić się przez chwilę nad istotą życia i śmierci, nad sensem istnienia oraz nad samym sobą.

W klimat wieczoru wprowadzili nas ucz. klasy 1a SP (podopieczni p. Marty Łukasiewicz), tańcząc jesiennego walczyka, którzy świetnie poradzili sobie z debiutem na scenie. Piękne refleksje o  tym co dobre i piękne, że żyje się nie tylko dla siebie , ale i dla innych odkrywali w poetyckich strofach uczniowie z klasy: 7a (Julia Rumak), 7b (Olga Wrzosek) oraz gimnazjaliści z klas: 2a (Katarzyna Parobcza), 2b (Kinga Kowalczyk, Małgorzata Kopeć, Klaudia Floriańczyk, Klaudia Adamiec, Justyna Wadas,Wiktor Chojnacki, Mikołaj Wrzosek, Wojciech Grudzień), 3b (Ola Korzeń, Daria Dębska, Paulina Pajda, Patrycja Gawryszewska, Oliwia Kostanty). Scenki teatralne przygotowane przez ucz. kl. 7a (Wiktorię Kieliszczyk, Kingę Uchman, Sarę Marzewską, Magdalenę Osiecką, Karolinę Żukowską, Huberta Bajszczaka, Marcina Kieliszczyka ) i 7b ( Inez Roguską, Emilię Budzyńską, Olę Kowalczyk, Sylwię Mieszczanek, Julię Czyżkowską, Kacpra Remisza) pod kierunkiem p. Jadwigi Czerwińskiej uzmysłowiły, że lekarstwem na wszelkie zło świata była i jest miłość – czarodziejski klucz, który otwiera zziębnięte serca, pozwala człowiekowi w pełni przeżywać jego człowieczeństwo. Liryczne podkłady muzyczne, refleksyjne piosenki przygotowane we współpracy z p. Rafałem Ratuskim i wykonane przez: Martę Korzeń (5a), Paulinę Floriańczyk (6b), Julię Koszel (7a), Olę Sikorską (3b), Natalię Miller (7a) oraz gra na gitarze  Julity Bieńkowskiej (6a), pana Karola Sieńkowskiego i występ gościnny Krystiana Metery (naszego absolwenta) dopełniły całości nastrojowego widowiska.

Przepiękna dekoracja w jesiennych barwach (opracowana pod kierunkiem p. Sylwii Mistewicz-Gut), kawiarniany klimat, o który zadbała pani Monika Wąsowska – kierownik świetlicy – wraz z paniami: Katarzyną Antosiewicz, Ewą Gut i  uderzające w serca słowa wierszy i piosenek – to wszystko uświadomiło nam, że należy szanować życie, cieszyć się nim i  ,,kochać ludzi, bo tak szybko odchodzą”.

Organizatorzy wieczoru poetycko-muzycznego serdecznie dziękują:
–     p. dyr. Emilii Kowalczyk -Rumak, p. Marioli Olejnik za wsparcie przedsięwzięcia;
–     p. Elżbiecie Oleksy i p. Monice Roguskiej za opracowanie fotograficzne wieczoru;
– sprzętowcom tj. uczniom: M. Sujakowi, H. Uścińskiemu, R. Uścińskiemu za właściwe nagłośnienie i oświetlenie sceny;
–  wszystkim, którzy zaszczycili nas swoja obecnością, a zwłaszcza zaproszonym gościom, rodzicom, nauczycielom;

                    

      

      

 

 

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close