“Space adventure”- list do NASA

08 września 2020

- Wioletta Czapska -

Autorska książeczka w języku angielskim wysłana do NASA

W ramach innowacji pedagogicznej „Reading is fun- spotkania z angielską książeczką” uczniowie klasy 4a (obecnie 5a) uczęszczający na zajęcia rozwijające z języka angielskiego, napisali i zilustrowali książkę „Space adventure”. Pierwszym etapem było zapoznanie ze słownictwem związanym z kosmosem. Uczniowie obejrzeli film o pracy NASA i postanowili napisać list do Agencji kosmicznej. Nawiązali w nim do zbliżającej się misji Mars 2020 oraz wyrazili słowa uznania dla ludzi w nią zaangażowanych. Uczniowie postanowili napisać autorską książeczkę o kosmosie. Najpierw powstało opowiadanie w języku polskim. Pomysłom nie było końca, jednak w wyniku kompromisu udało się stworzyć wersję ostateczną. Następnie dzieci, pod bacznym okiem nauczyciela- Wioletty Czapskiej- Kordylas, przetłumaczyły tekst na język angielski oraz samodzielne wykonały ilustracje nawiązuje do treści. Książeczka została wydrukowana w 2 egzemplarzach. Jeden z nich dostępny jest w bibliotece szkolnej, natomiast drugi w lipcu został wysłany razem z listem do amerykańskiej agencji kosmicznej- NASA.  Z niecierpliwością czekami na odpowiedź.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close