Słodka wycieczka przedszkolaków.

04 grudnia 2017

- Aneta Zadunajska -

30.11 dzieci z naszego przedszkola odwiedziły najbardziej czekoladowy zakątek Warszawy- Sklep Staroświecki i najstarszą pijalnię czekolady w Polsce – Pijalnię Wedel na ulicy Szpitalnej 8. Przedszkolaki wzięły udział w „Świątecznych warsztatach czekoladowych” Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się skąd bierze się czekolada, jak wygląda owoc kakaowca oraz jak się go pozyskuje. Dzieci poznały również rodzaje czekolady: gorzką, mleczną, deserową i białą. Dzięki degustacji czekoladowych deserów pobudzony został u najmłodszych zmysł smaku i węchu, co wprawiło ich w doskonały nastrój. Po degustacji dzieci miały za zadanie odgadnąć jaki rodzaj czekolady się w nim znajdował. A to jak się okazało nie było łatwym zadaniem… Na zakończenie dzieci samodzielnie ozdobiły czekoladową bombkę białą czekoladą bo czy może być lepsza zabawa niż samodzielne przygotowanie czekoladowych łakoci?. Na koniec każde dziecko otrzymało słodki upominek i dyplom „Mistrza czekolady”.

Po czekoladowych warsztatach wybraliśmy się do kina Cinema City na film „Emotki”. Film swoją fabułą wzbogacił dzieci o nowe wartości tj. dobro, prawda oraz przyjaźń.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close