Słodka wycieczka przedszkolaków.

Aneta Zadunajska    4 grudnia 2017

30.11 dzieci z naszego przedszkola odwiedziły najbardziej czekoladowy zakątek Warszawy- Sklep Staroświecki i najstarszą pijalnię czekolady w Polsce – Pijalnię Wedel na ulicy Szpitalnej 8. Przedszkolaki wzięły udział w „Świątecznych warsztatach czekoladowych” Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się skąd bierze się czekolada, jak wygląda owoc kakaowca oraz jak się go pozyskuje. Dzieci poznały również rodzaje czekolady: gorzką, mleczną, deserową i białą. Dzięki degustacji czekoladowych deserów pobudzony został u najmłodszych zmysł smaku i węchu, co wprawiło ich w doskonały nastrój. Po degustacji dzieci miały za zadanie odgadnąć jaki rodzaj czekolady się w nim znajdował. A to jak się okazało nie było łatwym zadaniem… Na zakończenie dzieci samodzielnie ozdobiły czekoladową bombkę białą czekoladą bo czy może być lepsza zabawa niż samodzielne przygotowanie czekoladowych łakoci?. Na koniec każde dziecko otrzymało słodki upominek i dyplom „Mistrza czekolady”.

Po czekoladowych warsztatach wybraliśmy się do kina Cinema City na film „Emotki”. Film swoją fabułą wzbogacił dzieci o nowe wartości tj. dobro, prawda oraz przyjaźń.