Słodka wycieczka do Manufaktury Cukierków

28 listopada 2017

- Ola Pernach -

Dzień 28 listopada dzieci z grupy 0A i 0B będą wspominać bardzo długo i….słodko, a to za sprawą wycieczki do Manufaktury Cukierków w Warszawie.

 

Nasze Dzieci miały okazję poznać tajniki ręcznego  wyrobu cukierków i lizaków. Obserwowały prawdziwe czary, a co najważniejsze przekonały się, że same potrafią czarować. Po wypowiedzeniu zaklęcia: „czary mary, niech się cukier stanie
biały” okazało się, że żółta masa stała się śnieżnobiała. Do tej masy były dodawane kolory, między innymi czerwony sok z buraków. Natomiast z długich słodkich węży powstawały cukierki z zaczarowanym sercem w środku.
W nagrodę za pomoc w czarowaniu zerowiaki otrzymały słodkie prezenty, które zabrały do swoich domów.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close