Sklep “Kociaki Słodziaki”

10 marca 2017

- Aneta Zadunajska -

W tym tygodniu grupa 3, 4 latków realizowała projekt „Sklep”. Przedszkolaki zapoznały się z zawodem sprzedawcy. Grupa stworzyła własny sklep o nazwie „Kociaki-słodziaki”. Zabawa w sklep przebiegała według pomysłu dzieci. Zanim jednak zaczęły się bawić, przypominały sobie swoje własne doświadczenia z zakupów. Dzięki temu łatwiej było zaplanować zabawę, a sklepy stworzone przez przedszkolaki działały bardzo profesjonalnie. Dzieci pamiętały, że w sklepie ważne są nie tylko kasa i słodycze: planowały przestrzeń, ustawiały półki i towary na półkach. Podzieliły się rolami, nie zapominając o dostawcach, sprzedawcach, klientach. Przygotowały produkty na sprzedaż oraz pieniądze. Wchodząc w różne role pamiętały o tym jak się zwracać do klientów i do sprzedawców. Przede wszystkim zaś same ustaliły zasady zabawy i trzymały się reguł. Dzięki temu każdy miał szansę świetnie się bawić i wiele nauczyć! W okolicy odwiedziliśmy najbliższy nas sklep „Biedronka”. W sklepie spożywczym weszły z koszykami do każdej alejki, aby zapoznać się z asortymentem. Wybrali przez siebie produkt, po czym udali się do kasy w celu zapłaty za towar. Ostatniego dnia projektu odwiedziliśmy nasz mały sklepik szkolny.

Serdeczne podziękowanie dla prezesa GS-u pana Waldemara Jankowskiego za wyposażenie wagi i kasy fiskalnej.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close