Sklep “Kociaki Słodziaki”

Aneta Zadunajska    10 marca 2017

W tym tygodniu grupa 3, 4 latków realizowała projekt „Sklep”. Przedszkolaki zapoznały się z zawodem sprzedawcy. Grupa stworzyła własny sklep o nazwie „Kociaki-słodziaki”. Zabawa w sklep przebiegała według pomysłu dzieci. Zanim jednak zaczęły się bawić, przypominały sobie swoje własne doświadczenia z zakupów. Dzięki temu łatwiej było zaplanować zabawę, a sklepy stworzone przez przedszkolaki działały bardzo profesjonalnie. Dzieci pamiętały, że w sklepie ważne są nie tylko kasa i słodycze: planowały przestrzeń, ustawiały półki i towary na półkach. Podzieliły się rolami, nie zapominając o dostawcach, sprzedawcach, klientach. Przygotowały produkty na sprzedaż oraz pieniądze. Wchodząc w różne role pamiętały o tym jak się zwracać do klientów i do sprzedawców. Przede wszystkim zaś same ustaliły zasady zabawy i trzymały się reguł. Dzięki temu każdy miał szansę świetnie się bawić i wiele nauczyć! W okolicy odwiedziliśmy najbliższy nas sklep „Biedronka”. W sklepie spożywczym weszły z koszykami do każdej alejki, aby zapoznać się z asortymentem. Wybrali przez siebie produkt, po czym udali się do kasy w celu zapłaty za towar. Ostatniego dnia projektu odwiedziliśmy nasz mały sklepik szkolny.

Serdeczne podziękowanie dla prezesa GS-u pana Waldemara Jankowskiego za wyposażenie wagi i kasy fiskalnej.