Siła przyciągania i prąd w przedszkolu

Ola Pernach    18 października 2016

Dzieci z grupy 4-5 i 5 – latków, dzięki uprzejmości p. Kamili Orłowskiej przybliżyli sobie zagadnienia z zakresu wytwarzania prądu i pola magnetycznego. Ciekawość dziecięca nie zna granic, podobnie jak pomysłowość. Przedszkolaki doskonale już wiedzą, że aby zadziałała suszarka potrzebny jest prąd. Ale co to takiego ten prąd i jak on wygląda? – oto jest pytanie. Przedszkolaki miały możliwość tworzyć obwody zamknięte, bo tylko takie spowodują, że zaświeci żarówka, czy zadzwoni dzwonek. Drugim tematem – jak się okazało bardzo atrakcyjnym, było przybliżenie im pojęcia z zakresu magnetyzmu. Dzieci dowiedziały się, że prąd wzmacnia oddziaływania magnetyczne, używając do tego celu “odkurzacza”, który sprzątał pył magnetyczny. Zapału nie brakowało nikomu… Ciekawe czy w domach są równie zaangażowanymi miłośnikami odkurzania:)