Siła przyciągania i prąd w przedszkolu

18 października 2016

- Ola Pernach -

Dzieci z grupy 4-5 i 5 – latków, dzięki uprzejmości p. Kamili Orłowskiej przybliżyli sobie zagadnienia z zakresu wytwarzania prądu i pola magnetycznego. Ciekawość dziecięca nie zna granic, podobnie jak pomysłowość. Przedszkolaki doskonale już wiedzą, że aby zadziałała suszarka potrzebny jest prąd. Ale co to takiego ten prąd i jak on wygląda? – oto jest pytanie. Przedszkolaki miały możliwość tworzyć obwody zamknięte, bo tylko takie spowodują, że zaświeci żarówka, czy zadzwoni dzwonek. Drugim tematem – jak się okazało bardzo atrakcyjnym, było przybliżenie im pojęcia z zakresu magnetyzmu. Dzieci dowiedziały się, że prąd wzmacnia oddziaływania magnetyczne, używając do tego celu “odkurzacza”, który sprzątał pył magnetyczny. Zapału nie brakowało nikomu… Ciekawe czy w domach są równie zaangażowanymi miłośnikami odkurzania:)

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close