Samorząd Uczniowski przeciwko paleniu

Karolina Kluczek    9 grudnia 2015

27 listopada Samorząd Uczniowski wystawił krótki skecz, dotyczący szkodliwości palenia papierosów. Miało to związek z obchodzonym niedawno Światowym Dniem Rzucania Palenia (16 listopada). Uczennice: Zuzia Sadoch (6a), Weronika Zagórska (2aG), Gabrysia Królak (1bG), Zuzia Krasna i Daria Kamińska (3cG) w żartobliwy sposób pokazały rozprawę sądową, w której głównym oskarżonym był papieros. Miało to na celu uświadomić jak największej liczbie gimnazjalistów, jak wielką szkodę wyrządzają swoim organizmom, sięgając po wszelkiego rodzaju używki. 

Przedstawienie spotkało się z bardzo dużym entuzjazmem uczniów, co chwilę słychać było wybuchy śmiechu, a członkowie SU odebrali ogromne owacje. Miejmy nadzieję, że akcja Samorządu stanie się nie tylko wspomnieniem, ale przede wszystkim przyniesie oczekiwany skutek, przestrzegając młodzież przed próbowaniem szkodliwych substancji.