Sadzimy i siejemy

23 marca 2016

- Ola Pernach -

W naszym przedszkolu czekamy na zieloną wiosnę. Tęsknimy za słońcem, ciepłem i zielenią. Aby choć trochę przyśpieszyć jej nadejście siejemy i sadzimy! Czterolatki wspólnie z panią, postanowiły założyć zielony kącik przyrody.

Dzieci przy niewielkiej pomocy pani przygotowały warsztat pracy potrzebny do założenia zielonego kącika: ziemię, nasiona, i wodę. Dzięki temu przedszkolaki wiedzą, co jest potrzebne roślinom do wzrostu. Wszystkie dzieci bardzo starannie wypełniły własnoręcznie doniczkę ziemią, włożyły cebulki, pietruszki ,fasolki i bardzo delikatnie je przykryły. Każdy przedszkolak wie, że roślinki do wzrostu potrzebują wody, więc każde dziecko starannie podlało swoją roślinkę. Dodatkowo na miseczkę z watą posialiśmy rzeżuchę .Wyhodowane nowalijki wykorzystamy  do zrobienia wiosennych kanapek, które są źródłem witamin.

Trzeba przyznać, że nasze przedszkolaki to prawdziwi ogrodnicy.

 

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close