Sadzimy i siejemy

Ola Pernach    23 marca 2016

W naszym przedszkolu czekamy na zieloną wiosnę. Tęsknimy za słońcem, ciepłem i zielenią. Aby choć trochę przyśpieszyć jej nadejście siejemy i sadzimy! Czterolatki wspólnie z panią, postanowiły założyć zielony kącik przyrody.

Dzieci przy niewielkiej pomocy pani przygotowały warsztat pracy potrzebny do założenia zielonego kącika: ziemię, nasiona, i wodę. Dzięki temu przedszkolaki wiedzą, co jest potrzebne roślinom do wzrostu. Wszystkie dzieci bardzo starannie wypełniły własnoręcznie doniczkę ziemią, włożyły cebulki, pietruszki ,fasolki i bardzo delikatnie je przykryły. Każdy przedszkolak wie, że roślinki do wzrostu potrzebują wody, więc każde dziecko starannie podlało swoją roślinkę. Dodatkowo na miseczkę z watą posialiśmy rzeżuchę .Wyhodowane nowalijki wykorzystamy  do zrobienia wiosennych kanapek, które są źródłem witamin.

Trzeba przyznać, że nasze przedszkolaki to prawdziwi ogrodnicy.