Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Justyna Szymańska    5 września 2019

2 września, tak jak szkoły w całej Polsce, rozpoczęliśmy nowy rok nauki. W tym dniu wspominaliśmy również 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej.  Z tej okazji, w ramach akcji “Przerwany Marsz”, zaprosiliśmy do naszej szkoły wyjątkowych gości. Byli to przedstawiciele Polskich Dzieci Wojny, mieszkańcy Cegłowa urodzeni przed 1 września 1939 r., osoby, których biografia naznaczona jest autentycznym doświadczeniem tamtych czasów, osoby, którym wojna opóźniła, przerwała lub utrudniła naukę.

Przekroczenie progów naszej szkoły przez przedstawicieli wojennego pokolenia w sposób umowny zakończyło ich przerwaną przez wojnę edukację. Bardzo dziękujemy, że byliście Państwo z nami i zaszczyciliście nas swoją obecnością.

Podczas gali pan wójt Marcin Uchman wręczył także najlepszym uczniom naszej szkoły stypendia naukowe, a dwóm nauczycielom akt nadania wyższego stopnia awansu zawodowego. Gratulujemy!