Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Jadwiga Czerwińska    7 września 2017

4 września 2017 roku w ZS w Cegłowie miało miejsce  uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego klas 1-3 o godz. 9.00, a 4-7 i 2-3 gimnazjum o godz. 11. Na wstępie głos zabrała pani Dyrektor Emilia Kowalczyk-Rumak, która powitała przedstawicieli władz samorządowych, w tym Wójta pana Marcina Uchmana, księdza Dariusza Cempurę, Radę Pedagogiczną, rodziców, wszystkich gości  oraz uczniów. Przedstawiła też nowych pracowników szkoły: Katarzynę Antosiewicz, Magdalenę Bartnicką, Marcina Gomulskiego, Martę Łukasiewicz, Iwonę Ośkiewicz-Pytlak, Elżbietę Rawską, Małgorzatę Rybak, Alicję Szczęśniak Sylwię Zychowicz-Anc.

Pani Dyrektor życzyła uczniom dobrych wyników w nauce, a nauczycielom owocnej pracy. Do życzeń przyłączył się również Wójt, który wręczył najlepszym uczniom naszej szkoły stypendia  przyznane za wysokie wyniki w nauce (średnia w szkole podstawowej: 5,2, w gimnazjum: 5,0). Otrzymali je: Michał Drosio, Katarzyna Parobcza, Aleksandra Sujak, Gabriela Kowalczyk, Ewelina Kaska, Jakub Wrzosek, Jakub Wójcik, Klaudia Kowalczyk, Kinga Kowalczyk, Olga Wrzosek, Dominik Rolf. Gratulujemy!

O oprawę artystyczną uroczystości zadbali uczniowie klasy 2a i 2b gimnazjum pod kierunkiem wychowawczyń: p. Jadwigi Czerwińskiej i p. Kamili Orłowskiej. Powspominali minione wakacje i przypomnieli o tragicznych wydarzeniach sprzed 78 lat – początku II wojny światowej. Uczczono pamięć poległych bohaterów, w tym naszych Patronów szkoły, minutą ciszy, a delegacja uczniów udała się z wieńcem na grób żołnierzy.

Po uroczystości uczniowie rozeszli się do sal lekcyjnych na spotkania ze swoimi wychowawcami.

Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów na nowy rok szkolny, powodzenia każdego dnia i by nauka zawsze była przyjemnością.